logo

„Jesteśmy największym, niezależnym i bezpartyjnym stowarzyszeniem samorządowym na Bemowie, które stało się rzeczywistą alternatywą dla mieszkańców naszej dzielnicy.”Podajemy oficjalne wyniki wyborów do Rady Dzielnicy Bemowo.
Pierwsze miejsce zajęła koalicja PO z Nowoczesną, która uzyskała 30,9% głosów i zdobyła 11 mandatów radnych. Drugie miejsce zajął nasz komitet „Wybieramy Bemowo z J. Dąbrowskim i BWS”, który uzyskał 26,6% głosów i zdobył 9 mandatów. Na trzecim miejscu uplasowało się PiS, które uzyskało 19,8% głosów i zdobyło 5 mandatów.
Pozostałe komitety zdobyły odpowiednio: LIB – 8,6%, Bemowiacy-Ruchy Miejskie – 4,8%, SLD – 3,7%, Kukiz’15 – 3,0%, Wygra Warszawa – 2,6%.

Warto też wspomnieć, iż w dwóch z pięciu okręgów wyborczych to nasz komitet zdobył najwięcej głosów (okręg nr 2 oraz okręg nr 4)!

Zgodnie z naszymi przewidywaniami tylko 3 ugrupowania zdobyły mandaty radnych. Pokazuje to dobitnie, że nasza decyzja o połączeniu sił trzech lokalnych ugrupowań była słuszna, co przełożyło się na doskonałe wyniki naszego komitetu i możliwość wprowadzenie do Rady Dzielnicy naszych przedstawicieli. W starciu z partiami politycznymi tylko łączenie sił jest w stanie pomóc komitetom lokalnym na podjęcie realnej walki o zdobycie mandaty radnych i realny wpływ na kształtowanie rozwoju Bemowa w kolejnych latach.

A oto nazwiska osób z naszego komitetu, które zdobyły mandat radnego na kadencję 2018-2023:
Okręg nr 1
Łukasz Lorentowicz
Okręg nr 2
Jarosław Dąbrowski
Robert Podpłoński (BWS)
Okręg nr 3
Hanna Głowacka (BWS)
Aleksandra Zięba
Okręg nr 4
Marta Sylwestrzak
Jakub Gręziak
Okręg nr 5
Jarosław Oborski
Adam Zawistowski

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na naszą listę!
Szczegółowe wyniki wszystkich kandydatów w poszczególnych okręgach są dostępne na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: LINK


COPYRIGHT ©  Stowarzyszenie Bemowska Wspólnota Samorządowa 2017

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem