logo

„Jesteśmy największym, niezależnym i bezpartyjnym stowarzyszeniem samorządowym na Bemowie, które stało się rzeczywistą alternatywą dla mieszkańców naszej dzielnicy.”Dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych budową wyjazdu z os. Górce poprzez przejazd kolejowy do ul. Dywizjonu 303, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu z naszą radną Hanną Głowacką i projektantami, przedstawiamy wykonaną koncepcję przebiegu projektowanej drogi.

Na podstawie tej koncepcji wykonywany jest obecnie projekt techniczny, niezbędny do uzyskania decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego i pozwolenia na budowę. Termin wykonania projektu to 30.11.2018 r.

Mapka przedstawia projektowane ulice Zaborowską i Marynin do wlotu w ul. Dywizjonu 303 (szerokość jezdni 6 m. i chodnik 2 m. po każdej stronie) wraz z infrastrukturą techniczną: oświetlenie, odwodnienie, sieć wod.-kan. Ponadto stary przebieg ul. Marynin projektuje się jako ciąg pieszo-jezdny o szerokości 4,5 m. na końcu z „zawrotką” dla pojazdów służb miejskich. Wlot ul. Marynin do ul. Dywizjonu 303 zostanie poszerzony o dodatkowy pas do prawo-skrętu. Dostosowane zostaną sygnalizacje świetlne na wlocie w ul. Dywizjonu 303 i na trzech kolejnych skrzyżowaniach na ul. Radiowej oraz organizacja ruchu. Środki na wykonanie tej inwestycji w 2019 r. zaplanowane są zarówno w budżecie Dzielnicy jak i w  MPWiK (kanalizacja i wodociąg).

Mamy nadzieję, że nowo wybrani radni oraz władze Bemowa właściwie skoordynują prace i zrealizują prace tak, aby inwestycja mogła być oddana do użytku w 2019 r. To jest realne przy pełnym zaangażowaniu i potraktowaniu tej inwestycji priorytetowo.

Z naszej strony, a zwłaszcza radnej Hanny Głowackiej, obiecujemy ciągły nadzór nad tą sprawą.

mapka projekt Marynin


COPYRIGHT ©  Stowarzyszenie Bemowska Wspólnota Samorządowa 2017

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem